Menu Zamknij

Strzyżenie psa husky

Każdy, dumny posiadacz psa, niezależnie od jego rasy, chce dbać o jego wygląd. Jak więc troszczyć się o sierść naszego zwierzaka w tym przypadku, jedynego w swoim rodzaju siberian husky?

Czy trzeba strzyc husky?

Przyszli, bądź nowi posiadacze psów tej rasy, zadają sobie często pytanie, czy pielęgnacja futra husky będzie wymagała strzyżenia? Strzyżenie psów tej rasy nie jest koniecznością, jeśli jednak zauważymy kołtuny warto zastanowić się nad strzyżeniem.

Co to daje?

Strzyżenie psów może być bardzo pomocne, kiedy istnieje taka potrzeba. Jeśli widzimy niewielkie kołtuny, wystarczy je delikatnie wyciąć, nie za blisko podszerstka. Głównie ma to zapewnić ładny wygląd sierści naszych psów.

Czy to trudne?

Strzyżenie może być problematyczne, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Warto jednak spróbować jeśli naszego husky męczą kołtuny, czy też dla aspektów estetycznych. Z pewnością po jakimś czasie dojdziemy do wprawy.

Lepszy profesjonalista, czy można w domu?

Oczywiście nikt nam nie zabroni strzyc naszego psa, jeśli czujemy się pewni i wiemy co robimy, to nie należy się wahać. Jeśli jednak nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać, warto rozważyć wizytę u specjalisty.

Zazwyczaj podczas takiej wizyty możemy przebywać w tym samym pomieszczeniu co pies. Wtedy bez wstydu możemy przyjrzeć się stylistom, temu jak wykonują swoją robotę, po czym później możemy spróbować swoich sił i ostrzyc naszego husky w domu. Należy także pamiętać o specjalnych nożyczkach.

Czy niezbędny sprzęt jest drogi?

W zależności od rodzaju nożyczek, możemy znaleźć je już za ok. 20 zł, oczywiście możemy znaleźć także te za ponad 100 zł. w różnych zestawach. Decyzje musimy podjąć sami, jeśli nie potrzebujemy szczególnie wyszukanych narzędzi, wystarczą nam te tańsze. Jeśli jednak chcemy coś więcej niż zwykłe nożyczki to bez problemu takie znajdziemy.

Warto przede wszystkim zainwestować w dobrą szczotkę do czesania, są w różnych rodzajach i spełniają różne funkcje. Jeśli zadbamy o regularne czesanie, nie będziemy mieć problemu ze strzyżeniem naszych siberian husky.

Czy pies to lubi?

Co prawda strzyżenie psów rasy husky może nam się wydawać problematyczne, bo jak wiadomo mają swój charakter. Warto jednak pamiętać że każdy pies, za pierwszym razem może być zdziwiony tym, że traci zbędną sierść w mgnieniu oka.

Niektóre psy nawet się nie zorientują, że nasze nożyczki działają z takim skutkiem. Nie jest to jednak bolesne, bo psy nic nie czują, tak jak my podczas wizyty u fryzjera. Problem może się pojawić, kiedy nasz pies zacznie się niepokoić długim staniem w miejscu.

Jak przyzwyczaić do tego psa?

Aby nasz pies siedział, bądź stał w miejscu, jeśli jest to problematyczne, warto pomyśleć nad przekupieniem go.

Drobne przekąski podawane co jakiś czas podczas strzyżenia, poparte komendą “dobry piesek” z pewnością zachęca naszego energicznego husky, by chociaż przez parę minut umożliwił nam jego strzyżenie.

Warto zastosować ten trick także przy czesaniu naszych psów, gwarancja skuteczności jest zapewniona.